Zespół Monroe angażuje się w działalność społeczną. Naszym sztandarowym przedsięwzięciem są Ogólnopolskie Muzyczne Konfrontacje Osób Niepełnosprawnych w Dobrzycy k. Pleszewa. Nieprzerwanie od 2012 roku w każdej edycji uczestniczy kilkadziesiąt osób niepełnosprawnych fizycznie i intelektualnie. Przez trzy dni nasi goście odbywają próby z zespołem Monroe, śpiewając wybrane przez siebie kompozycje własne lub covery przy naszym akompaniamencie. Impreza kończy się koncertem galowym na dużej scenie. W przedsięwzięcie  zaangażowanych jest również kilkunastu wolontariuszy sprawujących opiekę nad wokalistami. Naszymi partnerami i głównym sponsorem są Miasto Dobrzyca wraz z Centrum Kultury.

Ponadto Monroe od początku swojego istnienia angażuje się w przedsięwzięcia kulturalne o celu charytatywnym. Są to głównie koncerty połączone ze zbiórką funduszy na leczenie i rehabilitację dzieci i młodzieży. Corocznie występujemy również podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, popierając hasło Jurka Owsiaka „Nie gram za kasę”.

W roku 2016 Monroe przygotowało również kilkanaście dzieci do udziału w Festiwalu Piosenki Religijnej i Dobrej „Tratwa”, a nasi podopieczni osiągnęli w nim kilka sukcesów, wygrywając m.in. w swojej kategorii wiekowej.

Wielkim zaszczytem było zaproszenie Monroe do udziału w jubileuszu istnienia ośrodka MONAR w Nowolipsku. Koncert w tym miejscu dostarczył nam dużo pozytywnej energii i wiary w ludzi.