Monroe

Zespół Monroe, to grupa pop-rockowa istniejąca od 5 lat. Mimo, że grupa z założenia nie uczestniczy w telewizyjnych programach typu „talent show”, zyskuje coraz większą popularność wśród miłośników muzyki pop-rockowej. Dzieje się to za sprawą energetycznych występów oraz sukcesów, do jakich niewątpliwie należą Grand Prix Summer Rock Festival, Nagroda Specjalna podczas Międzynarodowego Festiwalu „Wszyscy Śpiewamy na Rockowo”, Nagroda Specjalna na Festivalu im. Pawła Bergera, czy seria koncertów przed największymi tuzami polskiej sceny. Dość wspomnieć, że Monroe ma na swoim koncie supporty takich gwiazd jak Ira, Blue Cafe, Oddział Zamknięty, Wilki, Dżem, Perfect, Golden Life, Lombard, Turbo i wiele innych. Grupę niejednokrotnie komplementowali dziennikarze muzyczni oraz bardziej utytułowani koledzy z branży.

Piosenki Monroe emitowane były na antenach radiowych czy telewizyjnych. Zespół ma na swoim koncie także występ na żywo na antenach Radia Centrum i radia Zachód oraz rejestrację telewizyjnego koncertu unplugged (bez prądu) dla popularnego programu „Muzyczne Fanaberie” ogólnopolskiej sieci Amazing TV (Multimedia Polska). W roku 2016 Monroe rozpoczęło nagrania albumu i współpracę ze studio nagraniowym RockSun, tym samym w którym w ostatnich latach swój materiał nagrywało wiele gwiazd polskiej sceny rockowej (ulubione studio Macieja Maleńczuka).

Monroe

Grupa angażuje się w imprezy i koncerty charytatywne, a głównym jej przedsięwzięciem w tym zakresie jest organizacja corocznych Ogólnopolskich Konfrontacji Muzycznych Osób Niepełnosprawnych adresowanych do artystów–amatorów dotkniętych niepełnosprawnością intelektualną oraz ruchową.

Obecnie Monroe w czasie koncertów wykonuje w pełni autorski program lecz na życzenie organizatorów może go uzupełnić kilkoma przebojami polskimi i zagranicznymi. Kompozycje grane przez Monroe trudno jednoznacznie przyporządkować jednemu określonemu gatunkowi muzycznemu. Z pewnością jest to mieszanka pop-rocka, korzystająca w części ze wszystkiego co najlepsze w kilkudziesięcioletniej historii rock’n’roll’a.

 

Paula Konowrocka – wokal
Artur Kałużny – klawisze
Darek Niemczewski – gitara
Marcin Konieczny – gitara basowa
HenRy Szczudlik – perkusja
Norbert Radomski – managment
 

Znakomity gitarzysta jazzowy Krzysztof Puma Piasecki o zespole Monroe (materiał pochodzi z 2012 roku).

Skład: Paula Konowrocka, Artur Kałużny, Adrian Miniarski (perkusja do 2013), Jan Nowak (gitara do 2014 roku), Marcin Konieczny.